Senátor Valenta: Babiš musel ustoupit! Mění metodiku k EET a spolkům

Náš společný tlak na ministerstvo financí se vyplatil. Finanční správa totiž oznámila, že ustupuje a mění metodiku, která upravuje povinnosti venkovských spolků v souvislosti s elektronickou evidencí tržeb.

Nově budou muset EET používat pouze ty spolky, které ročně překročí 300 tisíc Kč, a to např. za prodej občerstvení na hodech či fašanku nebo za prodej piva a klobásky během fotbalových utkání. Původní limit 175 tisíc Kč byl totiž pro většinu malých spolků natolik nízký, že by do povinnosti používat EET spadla drtivá většina z nich.

Za toto vítězství jsem rád. Jde vidět, že náš společný boj, ve kterém jsem spojil síly nejen s mnoha starosty ze Slovácka, ale také se stovkami neziskových organizací, nebyl marný a že má smysl nenechat pražské úředníky vytvářet nesmyslné pravidla a regulace.

Na druhou stranu jsem však přesvědčen o tom, že i nově stanovený limit 300 tisíc Kč je částkou, kterou si úředníci vycucali z prstu, a není podložen žádnou pořádnou argumentací. Spolky by podle mne neměly být svazovány takovými nesmysly, jakým je například EET.

Naopak bychom měli být vděčni za to, že právě spolky udržují kulturní a sportovní život na venkově. Tak už těmto aktivním a pracovitým lidem konečně přestaňme házet klacky pod nohy!


Ivo Valenta
slovácký senátor