Valenta chtěl navýšit podporu mládežnického sportu o 10 milionů Kč

Senátor Ivo Valenta chtěl pro mládežnický sport o 10 milionů korun více. V pondělí proto navrhl na zasedání zastupitelstva Zlínského kraje, aby se v příštím roce navýšily krajské dotace právě o tuto částku a hejtmanství se zavázalo, že na sportování dětí a mládeže v příštím roce pošle navíc 26 milionů korun.

„Podporu mládežnického sportu pokládám za velmi důležitou. Bohužel již několik dlouhých let trápí naši zemi to, že zcela selhává systematická podpora sportu z veřejných rozpočtů. Bohužel státu chybí dlouhodobě stabilní koncepce, která zajistí předvídatelné finanční zdroje do mládežnického sportu, jeho rozvoj, nezbytné investice, nábor dětí a mládeže do sportovních oddílů, schopnost angažovat motivované trenéry, apod. O tyto změny se snažím již několik let na úrovni Senátu a určitě se o ně budu snažit také na úrovni Zlínského kraje,“ komentoval svůj návrh senátor a krajský zastupitel Ivo Valenta za Stranu soukromníků ČR.

„Jsem proto rád, že hejtmanství zahrnul do Fondu Zlínského kraje také programovou podporu mládežnického sportu. To pokládám za krok správným směrem. Nicméně navržený objem finančních prostředků ve výši cca 16 mil. Kč považuji za zcela nedostatečný,“ uvedl Valenta s tím, že velmi dobře zná situaci v rámci mládežnického sportu a ví, jak moc tuto oblast trápí akutní nedostatek finančních prostředků.

„Přitom investici do našich dětí a jejich sportování pokládám za velmi důležitou a řekl bych nezastupitelnou,“ dodal Ivo Valenta, který na zasedání krajského zastupitelstva prosazoval navýšení finančních prostředků pro mládežnický sport s tím, že o navýšené finanční prostředky by se snížila rezerva Fondu Zlínského kraje. Zastupitelstvo však tento návrh nepodpořilo a pro mládežnický sport bude ve Zlínském kraji v roce 2017 k dispozici jen něco málo přes 16 milionů Kč.