Senátor Valenta: Z prosazování našeho programu nás neodradí ani opoziční lavice

Reakce senátora Ivo Valenty na koaliční vyjednávání ve Zlínském kraji

Tak jsem se právě z médií dozvěděl, že Zlínský kraj povede koalice složená z KDU-ČSL, ANO, STAN a ODS. Pravda, jde o očekávaný scénář a je jen škoda, že Jiří Čunek neakceptoval možnost sestavit krajskou radu ze stran, jejichž lídři získali ve volbách nejvíce preferenčních hlasů.

Místo toho dal přednost hnutí ANO, které tak bude promlouvat v následujících letech do vedení našeho kraje. My jsme však na rozdíl od jiných v postoji k hnutí Andreje Babiše konstantní a jasně jsme deklarovali, že ani po volbách nebudeme převlékat kabáty. Vytvářet koalici s hnutím ANO tedy nemůžeme.

Přeji novému vedení kraje hodně úspěchů a jsem rád, že v něm bude zřejmě i hodně kolegů ze Slovácka. Těším se na to, že tak budeme moci společně pracovat na tom, abychom nebyli odstrkovaným regionem, jako tomu bylo doposud.

Věřím, že také Svobodní a Soukromníci budou velmi aktivní, ale zároveň konstruktivní opozicí. Vstoupili jsme do politiky, abychom prosazovali zdravý selský rozum, podporovali investice a pomohli tomu, aby z našeho kraje neodcházeli mladí lidé kvůli nízkým mzdám nebo špatné dopravní dostupnosti. A v prosazování těchto záměrů nás neodradí ani opoziční lavice.

Ivo Valenta
slovácký senátor