Ministerstvo vyslyšelo hlas muslimů a chce povolit pohřbívání bez rakve

Ministerstvo pro místní rozvoj vyslyšelo hlas muslimů a v novele zákona o pohřebnictví, která brzy zamíří na vládu a zatím je v připomínkovém řízení, jim umožní pohřbívat do země bez rakve.

Přijde mi to vskutku úsměvné, zvlášť panuje-li v současné společnosti všeobecná obava z nebezpeční, které radikální islám představuje. Stát v době uprchlické krize, bezprostředně ohrožující tradiční kulturní, ale i společenské evropské hodnoty, skočil na lep muslimské lobby a umožnil prosadit muslimům do zákona nehoráznou výjimku.

Zákony práva šaría a džihádu šíří po celém světě nenávistnou ideologii, která je používána ke genocidě a hromadnému vraždění. Dávno ale ne jen v oblastech na Blízkém a Středním východě, ale islamisté vraždí křesťany již v Evropě! Mrtvými civilisty se to hemží jen několik stovek kilometrů od českých hranic, Turecko se nám před zraky a za potlesku vedení Evropské unie mění v islámskou diktaturu.

A Česká republika? Nestačím se divit. To, že vláda dávno rezignovala na bezpečnost svých občanů, jsem si všiml již vypuštěním sankce zákazu pobytu z přestupkového zákona, ale že aktivně připravuje zákony, kterými ještě vytváří příznivé podmínky k prosazování islamismu?

To se k nám političtí radikálové jen pohrnou, když budou vědět, že naše vláda jim půjde lehce na ruku. Na novelu si počkám a pokud nepřijdou k rozumu poslanci, navrhnu vypuštění výjimky v Senátu.

Ivo Valenta
senátor