Stovky dětí Zlínského kraje prožily závěr školního roku na Slovensku

Téměř 600 školáků z 15 škol Zlínského kraje zakončilo školní rok výletem na Slovensko. Senátor a zakladatel Nadace SYNOT, Ivo Valenta, totiž prostřednictvím nadace během měsíce června zorganizoval pro děti celkem 15 jednodenních zájezdů.

Děti si spolu s pedagogy prohlédly Trenčianský hrad a navštívily koupaliště Zelená žaba v Trenčianských Teplicích. K tomu je čekal pestrý doprovodný program, včetně oběda.

„Oblast školství i studenty podporujeme již více než 16 let. Většinou se zaměřujeme na školy samotné – od mateřských až po univerzity, ale také na nadané studenty, především středních a vysokých škol. Nyní jsme se rozhodli dát motivaci také dětem ze základních škol. Z každé oslovené školy tak učitelé mohli vybrat téměř 40 dětí, které jako poděkování za celoroční snažení získaly příjemný zážitek,“ uvedl senátor, podnikatel a zakladatel Nadace SYNOT, Ivo Valenta s tím, že jednotlivé žáky vybíralo vedení škol. Podobné akce budou pro velký zájem ze strany dětí pokračovat také v příštím školním roce.

„Vybrali jsme pro tuto akci žáky druhého stupně, kteří se zapojují do práce žákovského parlamentu nebo reprezentují školu v olympiádách či sportovních soutěžích,“ uvedla ředitelka Základní školy ve Valašském Meziříčí – Vyhlídka, Daniela Miklová.

„Program celé akce byl fundovaně přizpůsoben věku i zájmům dětí a také organizace byla profesionální,“ doplnil Karel Vašut, ředitel ZŠ Velké Karlovice.

Děti byly z akce nadšeny. Autobus je naložil ráno u školy, kde byly zase vpodvečer vráceny rodičům. Do sídla Nadace SYNOT a senátorské kanceláře dorazily již desítky fotografií a dopisů, které posílají samy děti nebo jejich pedagogové, a které popisují zážitky.

„Výlet na Trenčianský hrad byl moc pěkný, také se nám tam líbilo vystoupení kejklířů  a předvedení dravců, děti mohly jezdit i na poníkovi. Aerobik ve vodě byl perfektní, z teplé vody jsme naše plavce nemohli ani dostat,“ napsali zástupci ZŠ Boršice u Blatnice.

„Z hradní věže byl krásný výhled. Po obědě jsme se rozběhli do bazénu, z kterého jsme byli velmi nadšeni. Byl to super výlet na ukončení našeho školního roku,“ svěřili se žáci 9. ročníku ZŠ Karolinka.

„Takový konec školního roku bychom si nechali líbit pokaždé,“ stálo v dopise ZŠ Zlín, Komenského.

„I přes odstřihnutí pupeční šňůry s našimi slovenskými bratry děti zvládly slovenský výklad v pohodě. Posíláme velké díky a předáváme štafetu dál, i když v koutku duše věříme, že budeme i příští rok patřit mezi ty nejlepší družinové kolektivy,“ uvedla ZŠ Vinohrady.

Nadace SYNOT podporuje oblast školství dlouhodobě. A to formou studijního fondu, do něhož plynou veškeré prostředky, které senátor Ivo Valenta získává v rámci výkonu své senátorské funkce, nebo formou školského a zájmového grantu. Do toho letošního, který rozdělí přibližně milion a půl, mohli zájemci posílat přihlášky až do dnešního dne, slavnostní předávání darovacích smluv se pak uskuteční 2. 9. 2016.